Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

17.05.2018

Waluty – potencjał trendów spada – oczekiwane wahania

EUR/USD

Rynek eurodolara podczas wczorajszych notowań ustanowił nowe minima zbliżając się wyraźnie do kolejnej strefy wsparć, którą prezentowałem w ostatnim raporcie.

Nowe minima nie są póki co potwierdzane przez wskaźniki impetu między innymi na danych dziennych, a to zwykle jest pierwsze ostrzeżenie przed co najmniej korektą. Jakieś próby korekcyjnego odbicia oglądaliśmy na przestrzeni ostatnich kilku godzin, jednak póki co ten ruch miał tylko lokalny zasięg i obecnie strona podażowa ponownie zaczęła przyciskać.

Moim zdaniem na obecnym etapie ten rynek przynajmniej w krótkim terminie przestaje się robić atrakcyjny inwestycyjnie, gdyż powoli szanse na ruch w górę czy w dół zaczynają się robić podobne. Co zatem dalej z tą parą i na jakie poziomy zwracać uwagę? Graniczne poziomy, których pokonanie powinno wygenerować jakiś ruch przedstawiłem na poniższym wykresie.

Najbliższym oporem jest dla mnie 1.1835. W przypadku jego pokonania mogłaby się rozwinąć kolejna noga wzrostowego odbicia, która teoretycznie mogłaby podciągnąć kurs omawianej pary do okolic 1.1940. Z drugiej strony najbliższym wsparciem jest 1.1762 i jego pokonanie otworzyłoby drogę w kierunku strefy 1.1690-1.1550, którą pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów. To na ten moment tyle co można napisać o rynku EUR/USD.

GBP/USD

W konsolidacji ugrzązł z kolei kurs pary GBP/USD i czekamy tutaj na kierunek wybicia. Punkty brzegowe, na które zwracałbym uwagę znajdują się na 1.3575 oraz na 1.3418. Ich geneza została pokazana na poniższym wykresie.

Przebicie pierwszego poziomu wygenerowałoby zapewne ruch do okolic 1.3670-1.37, gdzie widzę bardzo ważne opory. Z drugiej strony spadek poniżej 1.3418 otworzyłby drogę co najmniej w kierunku 1.3330, jeśli nie nawet do okolic 1.3090. Czekamy zatem na kierunek wybicia, który uwzględniając zaawansowanie trendu bocznego powinien pojawić się wkrótce.

USD/CAD

Dynamiczny zwrot kursu USD/CAD „na południe”, który oglądaliśmy na wczorajszej sesji jest dowodem na rozwijanie kolejnej fali spadkowej. Ta noga spadkowa w bazowym dla mnie scenariuszu powinna być uwieńczeniem korekty zapoczątkowanej 8 maja. Modelowo powinna sprowadzić kurs tej pary do strefy 1.2670-1.2650.

Jeśli tak się stanie i w tych okolicach zobaczymy jakąś zdecydowaną aktywność strony popytowej, to zapewne w perspektywie kilku sesji można byłoby oczekiwać ruchu w kierunku górnego ograniczenia dużej formacji klina. Formację tą prezentuję w raportach tygodniowych.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.