Zapisz się na webinar

22.05.2018

Zwrot na walutach europejskich – czy to początek dłuższych korekt?

EUR/USD

Kurs eurodolara na wczorajszej sesji przetestował górne ograniczenie dość istotnej strefy wsparć wyznaczanej na wykresie o kumulacji dziennej i w drugiej części notowań wyraźnie odbił tworząc świecową formację odwrócenia (młot).

Ten wstępny sygnał w połączeniu z pozytywnymi dywergencjami na wskaźnikach impetu (patrz powyższy wykres) może być pierwszym objawem zmiany sentymentu na tej parze przynajmniej w horyzoncie kilkudniowym. Jeśli więc obecne odbicie jest początkiem jakiegoś większego ruchu w górę, to gdzie można szukać jego celów? Najbliższe opory znajdują się w okolicach 1.1895, a kolejne w strefie 1.1935-1.200. Geneza tych poziomów została pokazana na poniższym wykresie.

Co zanegowałoby czy podważyło scenariusz z większym odbiciem na EUR/USD? Dla mnie spadek poniżej 1.1740, gdzie na danych 1H znajdują się najbliższe, mechaniczne wsparcia.

GBP/USD

Dość niespodziewaną poprawę sentymentu widzimy również na rynku GBP/USD, gdzie pomimo wybicia dołem z konsolidacji, wykształciliśmy skrócony ruch i dość szybko wróciliśmy do wnętrza tego trendu bocznego.

Takie sygnały często poprzedzają rozpoczęcie większego odbicia lub oznaczają budowanie bardziej złożonego trendu bocznego czy też jakiejś formacji odwrócenia (np. klin kończący). Na obecnym etapie trudno jest wskazać, który z wariantów będzie na rynku popularnego kabla realizowany. Póki co zakładam, że na wykresie GBP/USD może się budować jakiś trend boczny lub formacja odwrócenia. Ten ostatni hipotetyczny póki co wariant, z budującą się dopiero formacją klina kończącego pokazałem na poniższym wykresie.

Jeśli miałby on być realizowany, to w krótkim terminie celem dla tego rynku powinny być okolice 1.3510 i od tego oporu powinno pojawić się wyraźne cofnięcie. Czekamy zatem na rozwój wypadków i wskazanie przez rynek jaki wariant na parze GBP/USD będzie realizowany.

USD/CAD

Wyraźny ruch w dół, który oglądaliśmy na wykresie USD/CAD w pierwszych kilkunastu godzinach obecnego tygodnia jest dla mnie sygnałem realizacji scenariusza wskazywanego w ostatnich raportach tygodniowych. Wariant ten zakładał dwufazową korektę na tym rynku, której modelowym celem mogłyby być okolice 1.2650.

Wykres

Tym samym w perspektywie kolejnych dni można moim zdaniem oczekiwać kontynuacji osłabiania dolara amerykańskiego względem kanadyjskiego. Ewentualne odbicie które może się pojawić nie powinno pokonać okolic 1.2830.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.