Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

12.07.2018

Dolar się umacnia, jen słabnie – ciekawe sygnały na USD/JPY

EUR/USD

Spore wahania oglądaliśmy wczoraj na rynku EUR/USD, gdzie najpierw przetestowaliśmy wskazywaną w poprzednim raporcie strefę oporów, a następnie rynek runął ustanawiając nowe minima.

Jak widać na powyższym wykresie pokonane zostało również dolne ograniczenie kanału wzrostowego, a to już nie jest nic nie znaczący sygnał. Dopóki więc kurs eurodolara nie wróci znacząco powyżej 1.1700 (prezentowany wyżej opór), to droga dla co najmniej jeszcze jednej fali w dół pozostaje moim zdaniem otwarta. Dla mnie technicznym sygnałem realizacji takiego scenariusza byłoby pokonanie okolic 1.1675, gdzie znajduje się dolne ograniczenie lokalnej konsolidacji. W takim przypadku celem dla kursu EUR/USD powinna być strefa 1.1655-1.1627, której genezę pokazałem wyżej. Dopóki te strefa nie zostanie pokonana, scenariusz z kontynuacją wzrostów na EUR/USD (patrz raport tygodniowy) będzie w dalszym ciągu obowiązujący.

GBP/USD

W dość zbliżony sposób na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin zachowywał się rynek GBP/USD, gdzie obecnie oglądamy moim zdaniem korekcyjne odbicie.

W perspektywie jednej, dwóch sesji układ techniczny preferuje moim zdaniem stronę podażową, a modelowe cele znajdujące się w okolicach 1.3126 wydają się w dalszym ciągu realne do osiągnięcia. Najbliższe wsparcia znajdują się na 1.3190 i ich pokonanie mogłoby otworzyć drogę do ruchu w kierunku ww. poziomu. Alternatywnym scenariuszem dla tej pary może być budowanie jakiegoś trendu bocznego między poziomami 1.3310 a 1.3190. Dla mnie sygnałem do realizacji tego scenariusza byłoby pokonanie czy już sam test okolic 1.3250.

USD/JPY

Duże techniczne zmiany zachodzą moim zdaniem na rynku USD/JPY, gdzie pokonana została średnioterminowa linia trendu spadkowego czy jak kto woli górne ograniczenie średnioterminowego kanału.

Tym samym moim zdaniem droga w kierunku co najmniej 118.90 w średnim terminie została otwarta. Obecnie czekamy na jakiś ruch powrotny do pokonanych oporów (obecnie wsparć), które znajdują się na 111.55. Dopóki ww. wsparcie (z jakimś marginesem) będzie utrzymane, droga do wyższych cen pozostawać będzie dla mnie otwarta.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.