Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

01.08.2018

Eurodolar na wsparciach, GBP/JPY zaczyna większą korektę ?

Eurodolar

Kurs eurodolara po testach szczytów z drugiej połowy lipca br. wykonał zapowiadany wczoraj ruch w dół. Wszedł w strefę tworzoną przez prezentowane przeze mnie wsparcia.

Zarówno dynamika jak i struktura tego cofnięcia sugerują na obecnym etapie, że jest ono ruchem korekcyjnym. Tym samym zgodnie z tym co pisałem wczoraj można obecnie oczekiwać uaktywniania strony popytowej i być może powrotu do wzrostów. Jeden z kierunkowych robotów inwestycyjnych znajdujący się w Exerii (1.1_EFIX_long) ma już długą pozycję na tej parze. Będziemy obserwować jak sobie będzie on radził w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu godzin. Inwestorzy szukający bardziej klarownych sygnałów, a nie kupujący na wsparciach mogą czekać na pokonanie ważnych oporów. Znajdują się one na 1.1740.

Takie wybicie powinno otworzyć drogę co najmniej do 1.1840, gdzie znajdują się kolejne, bardzo ważne opory. Co ciekawe w Exerii można połączyć typowo mechanicznego robota z klasyczną analizą i „zalecić mu” kupowanie eurodolara na typowo mechaniczne sygnały. Jednak wystąpią one dopiero powyżej 1.1740.

GBP/JPY

Dynamicznie rosnący w ostatnich daniach rynek GBP/JPY wykonał dzisiaj ładny ruch w górę wybijając się z trójkąta, jednak obecnie zapał strony popytowej się zmniejszył i oglądamy dość wyraźne cofniecie.

Moim zdaniem obecny ruch w dół może być zapowiedzią większej korekty spadkowej, która może znosić całą falę w górę oglądaną od 27 lipca. Przy takim założeniu pierwszych celów korekty szukałbym w okolicach 146.40 gdzie znajduje się 38 % zniesienie ostatniej fali wzrostowej. Modelowo taka korekta mogłaby zejść do strefy 146.20-145.98, a genezę tej strefy pokazałem wyżej. Jeśli kogoś interesuje gra na spadki kursu tej pary może zrobić to klasycznie (poziom obrony dla krótkiej pozycji to dla mnie 147.15) lub wykorzystać jakiegoś krótkoterminowego robota nastawionego na trend spadkowy. Taki robot np. na danych 5-cio minutowych otworzy pozycję jeśli świeca w takim interwale zamknie się poniżej 146.85.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.