Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

02.08.2018

Eurodolar nie wykorzystał szansy, ciekawie na USD/CAD

Eurodolar

Niestety rynek eurodolara nie wykorzystał szansy na kontynuację wzrostów. Po dwóch próbach poderwania na wyższe poziomy cenowe, strona popytowa skapitulowała. Obecnie zaczynamy się zbliżać do minimów z 27 lipca. Oznacza to, że trudno uznać ten ruch w dół za korektę.

Tym samym mamy tutaj co najmniej rozbudowywanie trendu bocznego. Jego ostateczny kształt, a co za tym idzie znaczenie prognostyczne, pozostaje na obecnym etapie niewiadomą. W takim otoczeniu lepiej zrobić krok wstecz i zaczekać na jakieś bardziej wyraźne sygnały dalszego kierunku trendu. Jeśli chodzi o analizę wsparć i oporów, to jak widać na powyższym wykresie obecnie zbliżamy się do kolejnej strefy wsparć (1,1640-1,1613). Zobaczymy jak kurs EUR/USD na tą strefę zareaguje. Jeśli zostałaby ona pokonana, to droga w kierunku 1,1550-1,1515 zostałaby moim zdaniem otwarta.

 

USD/CAD

Dla miłośników umocnienia USD ciekawym rynkiem może być rynek USD/CAD gdzie mamy złożenie kilku wstępnych sygnałów zapowiadających zakończenie spadków.

Te sygnały to równość fal w dół, budująca się formacja klina kończącego (dane krótkoterminowe) oraz  budujące się pozytywne dywergencje na krótkoterminowych wskaźnikach impetu. Moim zdaniem jeśli pokonamy  1,3050, droga do wyższych poziomów cenowych powinna zostać otwarta.

Wydaje się, że rynek USD/CAD jest obecnie jednym ciekawszych do użycie kierunkowych robotów z Exerii nastawionych na trend wzrostowy. Ze względu na zmienność tej pary warto moim zdaniem pomyśleć o robotach uruchomionych na horyzoncie 1H, a na takim sygnał wejścia w długą pozycję zostanie wygenerowany dokładnie w momencie wybijania się górą z prezentowanego wyżej klina.

 

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.