Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

12.09.2018

Waluty – USD/JPY oraz USD/CAD w ważnych punktach – czas na roboty trendowe ?

Eurodolar

Ostatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło żadnych zasadniczych zmian w technicznym obrazie eurodolara, a kurs tej pary pozostaje w obrębie wskazywanej we wczorajszym raporcie konsolidacji.

Jedyne co warto zauważyć, to dość wyraźne cofniecie kursu tej pary, które nie było poprzedzone testem górnego ograniczenia hipotetycznej formacji trójkąta, a tym samym szanse na zbudowanie dokładnie takiej formacji moim zdaniem zmalały. Nie zmienia to jednak mojego nastawienia do tej pary w perspektywie najbliższych dni, a to nastawienie jest pro spadkowe i bazuje na oczekiwaniach rozwinięcia jeszcze jednej „nogi” korekty, która rozpoczęła się 28 sierpnia br. Poziomem obrony dla takiej koncepcji w dalszym ciągu pozostają okolice 1.1670, a potwierdzeniem scenariusza spadkowego będzie dla mnie każde zbliżenie do okolic 1.1530. Niestety na ten moment nic nowego o rynku EUR/USD nie można napisać.

USD/JPY

Jeśli chodzi o omawianą wczoraj parę USD/JPY, to w zasadzie jej kurs „dobił” do górnego ograniczenia formacji trójkąta rozszerzającego się. Zgodnie z prezentowanym w ostatnim raporcie modelem (patrz poniższy wykres) powinno to wywołać jakieś większe cofnięcie.

Jak widać na powyższym wykresie takie cofniecie ma obecnie miejsce, a pierwszych wsparć dla tego ruchu szukałbym w okolicach 111.20. Jeśli cała budująca się od 29 sierpnia formacja ma być formacją korekcyjną, to obecne cofniecie powinno być płytkie. Po nim powinniśmy ponownie zaatakować górne ograniczenie tego trendu bocznego (obecnie okolice 111.66). Ewentualne wybicie górą powinno otworzyć drogę co najmniej do ataku na szczyt z połowy lipca, o czym pisałem już wczoraj.

Co byłoby sygnałem podważającym pro wzrostową wymowę ww. formacji/konsolidacji ? Dla mnie ewentualne zejście poniżej 110.80.

USD/CAD

Silny ruch w dół oglądaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/CAD. Jak widać na poniższym wykresie znaleźliśmy się w ważnej strefie wsparć, gdzie powinna co najmniej wystąpić poważna próba zakończenia spadków.

Jeśli taka próba zakończyłaby się powodzeniem i nastąpi odwrócenie krótkoterminowego trendu, to pierwszym celem dla tego rynku mogą być okolice 1.3350, czyli mniej więcej okolice szczytu z końca czerwca. Wydaje się więc, że obecne miejsce może być ciekawe dla inwestorów czekających na jakiś wyraźny wzrost kursu tej pary. Mogą oni próbować to wykorzystać szukając jakiś sygnałów zakończenia spadków wynikających np. z klasycznej analizy technicznej. Mogą też użyć jednego z robotów kierunkowych z Exerii nastawionych na trend wzrostowy. Jeden z takich robotów (np. 1.1_EFIX_T_long) wygeneruje sygnał kupna na danych 15 min jeśli taka świeca zamknie się powyżej 1.3072. W czasie ostatniej fali wzrostowej taki robot mógł dać jego użytkownikom ok. 160 pipsów zysku choć i tak wszystkie jego transakcje w czasie takiego trendu nie były udane.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.