Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

20.09.2018

Konsolidacje na EUR/USD i USD/JPY – wkrótce wybicia ?

EUR/USD

Rynek eurodolara przez ostatnie kilkanaście godzin konsolidował się w zakresie ok. 50 pipsów, a miało to miejsce pod ważnymi oporami, które wskazywałem w ostatnich raportach.

Zazwyczaj taka sytuacja sugeruje silny rynek (ta konsolidacja nie wygląda jak formacja odwrócenia), co w naszym przypadku oznaczałoby duże szanse na dalsze umacnianie euro względem dolara. Technicznym sygnałem do takiego ruchu byłoby pokonanie okolic 1.1720-1.1740. W takim przypadku droga w kierunku co najmniej 1.18 lub nawet do strefy 1.1960-1.2090 zostałaby otwarta.

Dla mnie poziomem obrony dla scenariusza wzrostowego są okolice 1.1610, gdzie znajduje się dolne ograniczenie prezentowanej na pierwszym z powyższych wykresów strefy wsparć.

GBP/USD

Presja popytowa utrzymuje się na rynku GBP/USD. Obraz techniczny, o czym pisałem w poprzednim komentarzu, wspiera również dalsze umacnianie funta względem dolara.

Należy jednak sobie zdawać sprawę, że obecnie mamy „gorący” okres dla funta (myślę o otoczeniu rynkowym). Zmienność par z tą walutą może być bardzo duża. Należy to uwzględniać w swoich strategiach inwestycyjnych. Z czysto technicznego punktu widzenia kolejnym celem dla tej pary powinny być okolice 1.3315, gdzie znajduje się 38 % zniesienie ostatniej struktury spadkowej. Klasyczny poziom obrony dla scenariusza wzrostowego jest niestety daleko, bo na 1.3020. Inwestorzy wykorzystujący np. roboty inwestycyjne z Exerii mogą jako poziom obrony stosować strefę 1.3160-1.3128, gdzie znajdują się obecnie wskaźniki trendowe odpowiednio na danych 15 i 60 min.

USD/JPY

Dość stabilny i czytelny trend wzrostowy widzimy z kolei na rynku USD/JPY. Obecnie budowana jest tam lokalna konsolidacja po wyraźnym wzroście z 18 września.

Dla mnie ta konsolidacja ma znamiona ruchu korekcyjnego. Z technicznego punktu widzenia sygnałem do kontynuacji wzrostów byłoby wybicie ponad strefę 112.30-112.38. Modelowe, pierwsze cele dla obecnego trendu rozpoczynają się w okolicach 112.80. Poziomem obrony dla utrzymywanych obecnie długich pozycji są dla mnie okolice 111.90.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.