Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

11.10.2018

Waluty – spora zmienność – EUR/USD i USD/CAD w korektach

EUR/USD

Obrona wskazywanych we wczorajszym raporcie wsparć (górne ograniczenie trójkąta rozszerzającego się kreślone po cenach zamknięcia), to techniczna przyczyna sporych wzrostów, które oglądaliśmy na rynku EUR/USD na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin.

Jak widać na powyższym wykresie kurs tej pary dotarł już do pierwszej, istotnej strefy oporów i oglądamy dość wyraźne cofniecie. Na danych krótkoterminowych to cofnięcie wygląda na ruch korekcyjny, a sygnałem zakończenia takiej korekty byłoby pokonanie okolic 1.1550, gdzie widzę lokalne opory.

Jeśli takie wybicie nastąpi, to droga w kierunku co najmniej 1.1570 powinna zostać otwarta. W szerszym terminie, wariant z korektą płaską regularną cały czas „jest w grze”. Pokonanie okolic 1.1670 (61 % zniesienie ostatniej fali w dół) znacząco by go uprawdopodobniło. W takim przypadku np. droga w kierunku 1.1850-1.1940 zostałaby otwarta. Jeśli chodzi o poziom obrony dla scenariusza wzrostowego, to te klasyczne znajdują się daleko, a mechaniczne (na danych 1H) w okolicach 1.1508.

USD/CAD

Spory wzrost wynikający głównie ze znaczącego osłabienia CAD oglądaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/CAD. Jak widać na poniższym wykresie spowodowało to znaczące pokonanie ważnej strefy oporów.

Tym samym droga do wyższych poziomów z technicznego punktu widzenia została otwarta, a kolejne cele znajdują się w okolicach 1.3130. Kierunkowy robot inwestycyjny z Exerii, o którym pisałem wczoraj na danych 15 min uchwycił całą trwającą ostatnie kilkanaście godzin zwyżkę. Póki co ma z ostatniej transakcji ok. 100 pipsów „papierowych” póki co zysków.

Pozycja ta zostanie „wypięta” przez tego robota, jeśli świeca 15 min zamknie się poniżej 1.3030. Klasyczne poziomy obrony dla scenariusza wzrostowego znajdują się dość daleko, bo na 1.2975. Genezę tego wsparcia pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.