Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

06.11.2018

Dolar się osłabi ? Jeśli tak, to uwaga na EUR/USD i USD/CAD

EUR/USD

Początek tygodnia na rynku eurodolara przyniósł kontynuację jak zakładam korekcyjnego ruchu w dół, jednak mniej więcej w połowie wczorajszej sesji do głosu doszła ponownie strona popytowa. Doprowadziło to do dość sporego odbicia , które póki co  zniosło mniej więcej połowę ostatnich spadków. Na obecnym etapie jest jeszcze za wcześnie na ogłoszenie zakończenia ruchu korekcyjnego, jednak każde zbliżenie kursu eurodolara do maksimów z ubiegłego tygodnia będzie oznaczać przełamanie prezentowanej niżej linii trendu spadkowego, a to byłyby już poważne, techniczne sygnały pro wzrostowe.

Prezentowana wyżej linia trendu spadkowego biegnie obecnie w okolicach 1,1430 i stanowi dla tej pary najbliższą, ważną barierę podażową. Pokonanie tych oporów z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej otworzyłoby drogę co najmniej do strefy 1,1512-1,1566,której genezę pokazałem wyżej. Z drugiej strony, gdzie jest bariera, która rozdziela scenariusz z korektą od wariantu z kontynuacją spadków eurodolara ? Dla mnie w okolicach 1,1320 i dopóki ten poziom będzie utrzymany, dalsze wzrosty omawianej pary wydają się nieco bardziej prawdopodobne.

 

USD/CAD

Cały czas wariant z klinem korekcyjnym (patrz ostatni raport tygodniowy) pozostaje w grze na rynku USD/CAD i z mojej perspektywy formacja ta została już wypełniona.

Czekamy zatem na kolejny ruch, który powinien wskazać dalszy kierunek trendu tej pary. Modelowo powinniśmy zobaczyć atak na dolne ograniczenie owego klina (obecnie 1,3070) i w przypadku jego pokonania, droga do większych spadków powinna z punktu widzenia analizy technicznej zostać otwarta.  W takim przypadku kolejnych celów szukałbym w okolicach 1,2885, a w dłuższym terminie ruch mógłby sięgnąć nawet okolic 1,2720. Genezę ww. wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Gdzie znajduje się poziom obrony dla scenariusza spadkowego ? Dla mnie w okolicach 1,3175, gdzie usytuowany jest najwyższy punkt omawianej formacji.

 

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.