Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

07.11.2018

Dolar się osłabia – ciekawie na niektórych głównych parach

EUR/USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przynosi wyraźne osłabienie dolara, a biorąc pod uwagę techniczny obraz indeksu dolarowego oraz niektórych głównych par zaczyna to sugerować, iż trend taki się pogłębi.

Nawet jeśli na prezentowanym wyżej wykresie indeksu dolarowego ma się budować tylko trend boczny (od szczytu z 15 sierpnia), to obecnie bylibyśmy mniej więcej w połowie drogi do ważnych wsparć. Moim zdaniem nie można też wykluczyć budowania korekty płaskiej rozszerzonej od ww. maksimum, a to dawałoby jeszcze większy potencjał na osłabienie amerykańskiej waluty.

W tym świetle sygnały, które widzimy np. na rynku eurodolara mają swoje uzasadnienie. Osłabiający się dolar powinien wspierać wzrosty kursu tej pary, co niemal od początku obecnego tygodnia ma miejsce.

Jak widać na powyższym wykresie, po pokonaniu stromej linii trendu spadkowego kurs eurodolara zbliża się do kolejnych oporów. Są one tworzone między innymi przez wewnętrzne linie kanału spadkowego. Opory te znajdują się między 1.1483 a 1.1518. Ich pokonanie otworzyłoby drogę co najmniej do okolic 1.1603, gdzie znajdują się kolejne opory wynikające z proporcji fal. Jeśli chodzi o poziom obrony dla scenariusza wzrostowego, to znajduje się on dla mnie na 1.1406.

USD/CAD

Jeżeli dolar amerykański ma się osłabiać, to ciekawą parą wydaje się być rynek USD/CAD. Jak pisałem to już wczoraj wypełnia się tutaj duża formacja klina korekcyjnego.

Wycie z tej formacji dołem czyli pokonanie okolic 1.3086 otworzyłoby drogę do głębszych spadków. W takim przypadku pierwszych celów szukałbym w okolicach 1.29, gdzie widzę ważne wsparcia. Moim zdaniem para ta może być ciekawym instrumentem do gry na spadki. Do takiego celu można wykorzystać jedną ze strategii kierunkowych znajdujących się w Exerii. Jedna z takich strategii uruchomiona np. na danych 15 minutowych (2.1_EFIX_T_short) ma już krótką pozycję z poziomem obrony (na ten moment) znajdującym się na 1.3131

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.