Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

20.11.2018

Waluty – czeka nas co najmniej korekta na USD ?

EUR/USD

Początek obecnego tygodnia na rynku EUR/USD przyniósł kontynuację wzrostów i próby pokonania ważnych oporów, o których pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym.

Generalnie opory te zostały co najmniej naruszone, jednak nie doprowadziło to do kontynuacji umacniania euro względem dolara. Obecnie widzimy pewną zadyszkę strony popytowej, czemu towarzyszą oznaki przesilenia na indeksie reprezentującym siłę europejskiej waluty (patrz krótkoterminowy obraz EUR Index). Na tym ostatnim instrumencie wygląda na to, iż rozpoczyna się korekta trwającej od 13 listopada fali wzrostowej, co w przypadku realizacji takiego scenariusza miałoby zapewne istotny wpływ na krótkoterminowy trend EUR/USD. Na wykresie krótkoterminowym eurodolara (dane 1H) pierwsze wsparcia można odszukać w strefie 1.1410-1.1390, której genezę pokazałem niżej.

Jeśli ww. wsparcia zostałyby pokonane, to kolejnych celów szukałbym w strefie 1.1350-1.130. Jej geneza została również pokazana na powyższym wykresie. Co zmieniłoby obecny, raczej korekcyjny scenariusz na rynku EUR/USD ? Dla mnie pokonanie okolic 1.1480, gdzie znajdują się najbliższe, istotne opory.

GBP/USD

Ciekawie w krótkim terminie zaczyna się moim zdaniem robić na parze GBP/USD. Oglądana od 15 listopada korekta zaczyna tutaj z obecnej perspektywy wyglądać na wypełnioną formację klina korekcyjnego.

Dla mnie pokonanie okolic 1.2822 czyli dzisiejszego minimum byłoby równoznaczne z wybiciem z tego klina dołem. Wówczas droga do dalszego osłabiania funta względem dolara zostałaby otwarta. W takim przypadku oczekiwałbym co najmniej ponownego testu strefy wsparć rozciągającej się między 1.2724 a 1.2655, której geneza została pokazana wyżej. Zanegowaniem wariantu z klinem byłoby pokonanie okolic 1.2895, gdzie biegnie linia ograniczająca od góry tą hipotetyczną póki co formację .

USD/JPY

W ważnym technicznie punkcie znajduje się z kolei rynek USD/JPY. Testom prezentowanych niżej wsparć towarzyszą pozytywne dywergencje na wskaźnikach impetu.

Tym samym w ciągu najbliższych godzin można oczekiwać uaktywnienia strony popytowej i wykształcenia większej korekty. Moim zdaniem opory znajdujące się w okolicach 113.0-113.10 mogłyby być modelowym celem dla takiego ruchu korekcyjnego. W dłuższym terminie wydaje się, że celem dla omawianej pary powinny być okolice 111.45-111.15, a genezę tej strefy pokazałem wyżej.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.