Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

21.11.2018

Czy to koniec odreagowania na USD ?

EUR/USD

Rynek eurodolara w ostatnich kilkunastu godzinach handlu zanotował wyraźny ruch w dół. Kurs tej pary zbliżył się do drugiej strefy wsparć, o której pisałem we wczorajszym raporcie.

Jak widać na powyższym wykresie, poranny handel na tej parze przynosi uaktywnienie strony popytowej. Teoretycznie może to oznaczać zakończenie korekty na EUR/USD. Poziomem obrony dla takiej koncepcji jest ostatnie dno, które znajduje się na 1.1358. Co musiałoby się stać aby wariant z zakończeniem ruchu korekcyjnego był scenariuszem bazowym dla tej pary ? Dla mnie musielibyśmy zobaczyć test okolic 1.1437, gdzie znajduje się dolne ograniczenie ważnej strefy wsparć, którą pokazałem na powyższym wykresie. Oczywiście wybicie górą ze wskazanej na powyższym wykresie formacji trójkąta rozszerzającego się (pokonanie 1.1460) z czysto technicznego punktu widzenia otworzyłoby drogę do okolic 1.16. W wariancie optymistycznym nawet do 1.1930 zapewne w średnim horyzoncie czasowym.

GBP/USD

Wybicie dołem z opisanej wczoraj formacji klina korekcyjnego i ruch powrotny z ostatnich godzin, to krótki opis sekwencji zdarzeń na rynku GBP/USD, oglądanych od wczorajszego poranka.

Na obecnym etapie utrzymują się zatem sygnały pro spadkowe. Będzie tak dopóki rynek ten nie wróci powyżej 1.2855 lub nie wejdzie w ważną strefę wsparć rozciągającą się między 1.2720 a 1.2655.

USD/JPY

Korekcyjne odbicie od wskazanych we wczorajszym raporcie wsparć oglądaliśmy z kolei na rynku USD/JPY. Kurs tej pary zbliżył się do pierwszych, ważnych oporów znajdujących się w okolicach 113.

Trudno obecnie powiedzieć czy to już koniec wzrostów czy też po jakimś lokalnym cofnięciu zobaczymy jeszcze jedną falkę w górę. Dla mnie jednak ze względu na impulsową strukturę spadków oglądanych od szczytu z 11 listopada wariantem preferowanym w dłuższym terminie jest scenariusz z jeszcze jedną ok. 200 pipsową falą w dół. Modelowym celem dla tego sceanriusza w perspektywie kilku dni są okolice 111.50-111.0. Genezę tych wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Poziom obrony dla takiego wariantu znajduje się dla mnie w pobliżu 114.05.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.