Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

22.11.2018

Waluty – rynki szukają kierunku dalszego trendu – wkrótce rozstrzygnięcia

EUR/USD

Dynamiczne wahania w dość wąskim przedziale cenowym. To chyba najlepszy, krótki opis zachowania rynku eurodolara z ostatnich kilkunastu godzin. Jak widać na poniższym wykresie, te wahania odbywają się między ważnymi, krótkoterminowymi oporami oraz wsparciami, a tym samym można je określić jako walkę o dalszy kierunek trend tego rynku.

Jakie scenariusze są tutaj możliwe i co będzie sygnałem ich realizacji ? Scenariusz wzrostowy realizowany już z obecnych cen będzie dla mnie sygnalizowany poprzez zbliżenie kursu eurodolara do okolic 1.1470, gdzie znajduje się górna część wskazanej wyżej strefy oporów. W takim przypadku oczekiwałbym prób wybicia górą z dużej formacji trójkąta rozszerzającego się. Jeśli tak by się stało, to droga do zdecydowanie wyższych poziomów cenowych zostałaby otwarta.

Jak widać na powyższym wykresie, w takim przypadku cele znajdujące się na 1.1630 lub nawet na 1.1940 mogłyby być osiągnięte w perspektywie kilku tygodni. Drugi scenariusz, to wariant z pogłębieniem obecnego ruchu korekcyjnego. Byłby on moim zdaniem realizowany, jeśli lokalne wsparcie znajdujące się na 1.1365 zostałoby pokonane. W takim przypadku celem dla kursu eurodolara powinna być strefa 1.1307-1.1275, której genezę pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów. Który z opisanych wyżej scenariuszy jest bardziej prawdopodobny ? Moim zdaniem ze względu na krótkoterminowy, techniczny obraz indeksu reprezentującego siłę euro, nieco bardziej prawdopodobny wydaje się wariant z pogłębieniem trwającego od szczytu z 20 listopada ruchu korekcyjnego.

GBP/USD

W swego rodzaju zawieszeniu znajduje się również rynek GBP/USD. Po wybiciu dołem z formacji klina korekcyjnego i wykonaniu ruchu powrotnego, ugrzęźliśmy tutaj w lokalnej konsolidacji.

Również i tutaj kolejny ruch powinien wskazać dalszy kierunek trendu tego instrumentu. Dla mnie wybicie ponad 1.2820 byłoby sygnałem negującym pro spadkową wymowę klina. Wówczas ruch do okolic 1.2935 w perspektywie kolejnych dni byłby jak najbardziej możliwy. Z drugiej strony zejście poniżej 1.2760 otworzyłoby drogę do testu ważnej strefy wsparć rozciągającej się między 1.2720 a 1.2650, której to genezę pokazałem na powyższym wykresie.

USD/JPY

Ciekawie wygląda obecna sytuacja techniczna na rynku USD/JPY. Po teście modelowych celów dla korekcyjnego odbicia kurs tej pary zaczyna się cofać.

Tym samym, być może rozpoczyna się kolejna „noga” rozpoczętej 12 listopada korekty. Taki scenariusz stanie się wysoce prawdopodobny po ewentualnym przetestowaniu najbliższego wsparcia, które znajduje się na 112.36. Jeśli tak się stanie, to celem dla omawianego rynku w perspektywie kilku dni byłyby wsparcia rozciągające się między 111.50 a 111.10. Ich genezę pokazałem na powyższym wykresie.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.