Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

24.11.2018

Czy ceny benzyny na stacjach spadną poniżej 5 zł?

Ceny benzyny mogą spaść poniżej 5 zł. Powrót do takiego poziomu będzie w najbliższym czasie zależał od kursu dolara i decyzji krajów OPEC.

– W październiku ceny ropy naftowej osiągnęły 3-letnie maksima, żeby w ciągu miesiąca spaść o niemal 20 proc. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Leściorz, ekspert CMC Markets. – Nie widzimy skutków tego na polskich stacjach benzynowych, bo dolar jest na rocznych maksimach, w granicach 3,80 zł.
Wkrótce wiele zależeć będzie od decyzji o wielkości wydobycia krajów OPEC. Wysoka podaż ropy z USA sprzyja spadkowi cen.
– Jest więc możliwe, że ceny na stacjach spadną poniżej 5 zł – ocenia ekspert CMC Markets.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.