Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

28.11.2018

Dolar dostaje zadyszki – czy przerodzi się to w większy ruch ?

EUR/USD

Dalsze obsuwanie, to chyba najkrótszy opis zachowania rynku EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin. Jak widać na poniższym wykresie, zagłębiliśmy się w ważnej strefie wsparć, którą prezentowałem we wczorajszym raporcie i obecnie widzimy jakieś próby odbicia.

Na wykresie krótkoterminowym (dane 15 min) można doszukiwać się budowania formacji odwrócenia w postaci lokalnego klina kończącego.

Wybicie ponad 1.1290 byłoby sygnałem przynajmniej lokalnego odwrócenia trendu, a wówczas ruch do okolic 1.1350 byłby możliwy. Scenariusz z odbiciem (formacją klina) zostałby zanegowany jeśli kurs EUR/USD zszedłby poniżej 1.1255, gdzie znajdują się najbliższe, prezentowane wyżej wsparcia. Czekamy zatem na rozstrzygnięcie sytuacji technicznej na tym rynku – powinno to mieć miejsce w ciągu najbliższych kilku godzin.

GBP/USD

Dość wyraźne odbicie widzimy z kolei na rynku GBP/USD, jednak obecnie kurs tej pary dotarł już do pierwszych oporów, a i struktura tego odreagowania wygląda korekcyjnie.

Być może zatem w najbliższych godzinach zobaczymy uaktywnienie strony podażowej, a dla mnie zbliżenie do okolic 1.2730 można będzie uznać za sygnał zakończenia korekty. Wariant z kontynuacją spadków będzie dla mnie preferowanym dopóki kluczowy opór znajdujący się na 1.2815 nie zostanie pokonany.

USD/JPY

Do ważnych oporów zbliżył się dwie inne, ważne pary dolarowe (USD/JPY oraz USD/CAD). Na pierwszym z tych instrumentów widzimy już oznaki realizacji zysków.

Głębokość i struktury ewentualnych cofnięć powinny pokazać w jakim stadium trendu na tych rynkach się znajdujemy. Na USD/JPY może to być finalna faza mocnej korekty wzrostowej (trwającej od minimum z 20 listopada). Natomiast na USD/CAD kolejny punkt zwrotny w obrębie budującego się od 1 października trendu wzrostowego. Na tym ostatnim instrumencie do wypełniania ruchu wzrostowego pozostawałoby jeszcze ok 40 pipsów.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.