Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

30.11.2018

Ważne godziny dla dolara – decydują się kierunki trendów

EUR/USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD nie przyniosło zasadniczych zmian w technicznym obrazie tej pary. Jedno co można powiedzieć, to że pro wzrostowy sentyment został utrzymany.

Dla mnie za taką tezą przemawia pozytywny test wsparć znajdujących się w okolicach 1.1340, od których dynamicznie się odbiliśmy, wracając szybko do ostatnich maksimów. Jak widać na powyższym wykresie, obecnie handel na tym rynku odbywa się nico poniżej dolnego ograniczenia ważnej strefy oporów i czekamy albo na ich pokonanie lub też ponowne cofnięcie do okolic ww. wsparć. Co stałoby się jeśli wzrosty eurodolara byłyby kontynuowane ? Moim zdaniem jeśli wybijemy się powyżej 1.1420, to z technicznego punktu widzenia droga w kierunku zdecydowanie wyższych cen zostałaby otwarta. W takim przypadku pierwszym celem dla tej pary mogłyby być okolice 1.1605, gdzie obecnie biegnie wewnętrzna linia prezentowanego niżej długoterminowego kanału spadkowego.

GBP/USD

Po dynamicznym odbiciu od ważnych oporów kurs GBP/USD wszedł w konsolidację w okolicach ostatnich, lokalnych minimów. Można powiedzieć, że obecnie trwa proces wyczekiwania na kolejnych ruch tej pary.

Kierunek dalszego trendu powinien wskazać kierunek wybicia z tej lokalnej konsolidacji. Jej ograniczenia znajdują się na 1.2810 oraz na 1.2773.

Pokonanie dolnego ograniczenia tej lokalnej konsolidacji otworzyłoby drogę w kierunku strefy 1.2724-1.2654. Pokazałem ją na pierwszym z powyższych wykresów dotyczących GBP/USD.

USD/JPY i USD/CAD

Jeśli chodzi o pary USD/JPY oraz USD/CAD, to sytuację trudno uznać na tych rynkach za rozstrzygniętą. Choć w obydwu przypadkach delikatną przewagę zaczynają zdobywać kupujący.

Na USD/JPY po wypełnieniu dwóch równych fal w dół oglądamy uaktywnienie popytu i wybicie górą z lokalnej konsolidacji. Jeśli wzrosty będą kontynuowane do okolic 113.77, to moim zdaniem ostatni ruch w dół będzie trzeba interpretować jako korektę. W takim przypadku w perspektywie kilku dni atak na kluczowe opory znajdujące się na 114.00 byłby możliwy.

Jeśli chodzi o parę USD/CAD, to pro spadkowy wariant zaczyna się tutaj „wymykać z rąk”. Korekta dynamicznego ruchu w dół z 28 listopada jest już zbyt długa. Jeżeli te spadki z 28 były wstępem do większej korekt, to strona podażowa ma tylko kilka godzin aby potwierdzić taki wariant. Potwierdzeniem scenariusza spadkowego będzie przełamanie 1.3270, gdzie znajdują się kluczowe, krótkoterminowe wsparcia. Z drugiej strony powrót nad 1.3330 otworzyłby moim zdaniem drogę do kontynuacji wzrostów w obrębie budującego się od początku października kanału.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.