Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

07.12.2018

ZUS zyskał co najmniej 5 mld zł bo coraz więcej cudzoziemców pracuje w Polsce

W 2018 r. ZUS rezygnował z dopłat z budżetu państwa, co mogło być bardzo zaskakujące. Było to możliwe bo rekordowo rósł napływ cudzoziemców podejmujących pracę w Polsce.

 

 

– ZUS zawdzięcza to dobrej sytuacji na rynku pracy – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR. – Zwiększony napływ cudzoziemców do pracy, a przede wszystkim Ukraińców zapewnił ZUS wpływy ze składek wynoszące co najmniej 5 mld zł.

Ale na kondycję ZUS mają pozytywny wpływ reformy sprzed kilku czy kilkunastu lat, związane ze zmianami w sposobie indeksowania podwyżek emerytur.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.