Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

12.12.2018

Jak obawy o wzrost inflacji zmienią nasze myślenie o oszczędzaniu

70 proc. Polaków ma oszczędności, a problemy finansowe ma 35 proc. Jeszcze przed kilku laty problemy finansowe miała połowa Polaków.

 

 

– Rosną wynagrodzenia, a bezrobocie jest rekordowo niskie, coraz więcej Polaków deklaruje, że robi oszczędności, jednak to tylko 5 proc. dochodów – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartosz Turek, analityk Open Finance.

W Czechach czy Estonii oszczędności to kilkanaście procent dochodów, a w gronie rekordzistów, do których należą Niemcy i Luksemburg to blisko 20 proc.

Oprocentowanie lokat nie zachęca do oszczędzania. Jednak jeśli będą rosnąć obawy, że w przyszłym roku inflacja wyraźnie wzrośnie, to na popularności powinny zyskiwać długoterminowe obligacje Skarbu Państwa.

 

 

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.