Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

14.02.2019

5 powodów, dla których pokochasz Exerię

W okazji Walentynek mamy dla Was kilka argumentów, dla których warto zwrócić uwagę na Exerię. Exeria to innowacyjna platforma transakcyjna. Dzięki Exerii w prosty i intuicyjny sposób zyskasz dostęp do rozwiązań dostępnych dotychczas tylko to największych instytucji finansowych. Co kryje się za innowacyjnymi funkcjami Exerii? Przede wszystkim prostota i łatwość dostępu. Sprawdźcie sami!

1. Świetnie wygląda i dopasowuje się do Twoich potrzeb

Exeria została stworzona w oparciu o najnowsze technologie, które znacznie wyprzedzają dotychczas dostępne rozwiązania dla traderów.

Exeria składa się z wielu funkcji. Zaczynając od podstawowych, jak funkcja transakcyjna, możemy dostosować wygląd okien potrzebnych do zawierania transakcji w dowolny sposób, po prostu przesuwając zaznaczony element i upuszczając w odpowiednim dla nas miejscu (metoda drag and drop). W ten sposób stworzymy widok zawierający na przykład kilka wykresów, okno z aktualnymi zleceniami i historią transakcji, przybornikiem śledzącym naniesione narzędzia i funkcje na wykresie, notowania wybranych walorów, czy aktualne dane rynkowe. Możemy także skorzystać z gotowych, domyślnych układów, które są dostosowane pod obserwację wielu rynków, projektowanie, czy testowanie strategii automatycznych.

Dobór kolorów i możliwość wyboru schematu kolorów pomiędzy ciemnych i jasnym w Exerii sprawia, że jest ona po prostu przyjemna dla oka.

2. Daje Ci sygnał do działania

Jedną z głównych i wyróżniających na rynku funkcji w Exerii jest możliwość budowania i testowania strategii automatycznych. Budując własne strategie w oparciu o szereg wskaźników analizy technicznej, funkcji łączących i modyfikujących zależności pomiędzy wskaźnikami, możemy stworzyć całą paletę narzędzi skanujących rynki i wskazujących okazje do zainwestowania. Transakcje opierające się o powstałe sygnały można wykonać samodzielnie, albo zlecić ich wykonanie Exerii. Wystarczy podłączony rachunek inwestycyjny. Co ważne, ogromny zasób danych historycznych pozwala w ułamkach sekund przetestować nasze założenia i w prosty sposób nanieść poprawki.

Nie każdy będzie jednak miał czas, aby takie strategie tworzyć samodzielnie. Dla takich inwestorów czeka biblioteka zawierająca gotowe do użycia roboty. Wiele z gotowych rozwiązań jest omawianych podczas cyklicznych webinarów organizowanych przez EFIX Dom Maklerski S.A. (w każdy czwartek o godzinie 18.00), a ich nagrania udostępniane są później na kanale YouTube spółki.

Każdy inwestor znajdzie w Exerii inspirację i logiczne potwierdzenie do realizacji swoich transakcji.

3. Zabierzesz ją wszędzie

Jednym z głównych założeń Exerii był łatwy dostęp do narzędzi i rachunku inwestycyjnego z każdego miejsca. Dlatego wykorzystana do jej budowy nowoczesna webowa technologia HTML5 umożliwia pracę z komputera, tabletu, czy telefonu. Wystarczy dostęp do internetu. Co więcej, jeśli nie uda nam się ukończyć projektu strategii, analizy, czy chcemy podejrzeć pracę robota, wystarczy przesiąść się na mobilne urządzenie i dokończyć zadanie później. Dodatkowo zyskujemy pewność, że każda wyrysowana linia na wykresie, czy każda strategia będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak w momencie zakończenia pracy na poprzednim urządzeniu.

Bardzo ważnym aspektem użytkowania Exerii jest fakt, iż pomimo niezliczonych obliczeń wykonywanych przez platformę, zachowuje ona szybkość działania. Wszystko dzięki wynajętym zewnętrznym serwerom umieszczonym w tzw. chmurze obliczeniowej. Jak to działa? Każda uruchomiona strategia dokonuje obliczeń w czasie rzeczywistym. Im bardziej złożona strategia, tym więcej do liczenia. Wyszukiwanie sygnałów ze strategii dokonuje się na podstawie danych o cenie danego instrumentu, stąd musimy zachować ciągły dostęp do strumienia danych kwotowań obserwowanych instrumentów. Dane brokera wymieniane są z rachunkiem w ogromną częstotliwością (ilu inwestorów na rynku, tyle zleceń w czasie rzeczywistym i tyle informacji o cenie). Gdyby nie rozwiązanie chmurowe, nasz telefon przegrzałby się od nadmiaru zjadanego procesora w kilka sekund.

Exeria bierze te wszystkie obliczenia na siebie i podaje nam nam już gotowy wynik własnych obliczeń oszczędzając nasze urządzenia przed nadmiernym obciążeniem.

4. Dzięki niej masz więcej czasu dla siebie

Jeśli już zdecydujemy się na korzystanie ze robotów, zarówno tych stworzonych samodzielnie, jak i tych gotowych pobranych z biblioteki, będziemy mogli skupić się na czymś bardziej przyjemnym, niż tylko ciągłe obserwowanie ruchu cen. Co więcej, stwarzamy sobie okazję do inwestowania na dużo większą skalę. Nie ograniczamy się już do kilku walorów, bo tylko tyle nasz umysł jest w stanie kontrolować skutecznie, ale otwieramy się na wykorzystanie okazji inwestycyjnych na dziesiątkach a nawet na setkach instrumentów z całego świata.

To trochę, jak zarządzanie firmą zatrudniającą setki osób. Nie sposób nadzorować pracy każdego z pracowników. Jeśli jednak zatrudnimy odpowiednią kadrę menadżerską i zbudujemy system o sprawnie działających procesach, jesteśmy w stanie skupić się na rozwoju i dalszych planach.

Nie mówiąc już o czasie dla siebie, którego ciągle nam brakuje.

5. Nigdy nie skarży się na ból głowy

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Ile czasu nie spędzilibyśmy na inwestowaniu – czy będzie to tylko sporadyczne inwestowanie po pracy, czy nasze źródło utrzymania, to zawsze pozostajemy ludźmi. I choćby nie wiem, ile wypitych kaw, ile par oczu skierowanych na kilka do kilkunastu wykresów, to i tak nie będziemy szybsi i bardziej wydajni od robotów.

Roboty nie skarżą się na ból głowy, na zmęczone oczy, na brak snu, czy brak motywacji. Po prostu działają. Nie mają też zmiennych nastrojów i nie podejmują decyzji w warunkach silnego stresu, czy gorszego samopoczucia. Bez emocji wykonają za Ciebie każdą zaplanowaną transakcję i nie będą czekały na słynne „jeszcze rynek pójdzie w drugą stronę”.

Co zyskasz? Umysł wolny od wyczekiwania na to, co się stanie i głowę z miejscem na kreowanie nowych rozwiązań. Twój spokój przełoży się na relacje z otaczającymi Cię ludźmi i inwestowanie zacznie sprawiać więcej przyjemności (zarówno w oczach Twoich, jak i Twoich bliskich).

Życzymy Wam udanych Walentynek i spędzania wolnego czasu z bliskimi tak, jak lubicie!

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.