Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

05.03.2019

Co nowego w Exerii?

Czym jest Exeria?

Exeria to nowoczesna platforma webowa, w której poza standardowymi funkcjami platformy transakcyjnej inwestorzy mogą korzystać z prostych i intuicyjnych metod budowania, testowania i uruchamiania strategii automatycznych.

Exeria zawiera także opcję automatycznej realizacji rekomendacji inwestycyjnych (Robo Advisor).

Dzięki tej funkcji profesjonalny doradca może podłączyć do swojego rachunku nieograniczoną liczbę klientów. Każda wydana rekomendacja będzie automatycznie zawierała pozycję nie tylko na rachunku Doradcy, ale także na rachunkach wszystkich podłączonych odbiorców.

Zmiany i nowe funkcjonalności

Platforma Exeria jest nowoczesną technologią, która jest intensywnie rozwijana. Od 5. marca 2019 możemy korzystać ze zaktualizowanej wersji Exerii. Nas zainteresowały szczególnie dwa narzędzia, które znacząco wpłyną na handel na rachunku.

Informacje rynkowe

Bardzo ważną zmianą jest dostęp do szczegółowych informacji o każdym instrumencie. W ramach Exerii możemy podłączyć swój rachunek inwestycyjny z City Index. Dotychczas, aby uzyskać informacje dotyczące handlowanego instrumentu można było uzyskać tylko bezpośrednio z platformy City Index.

Teraz inwestor znajdzie w Exerii informacje o:

– minimalnej jednostce transakcyjnej (zlecenie poprzez platformę i przy zleceniu telefonicznym),

– spreadzie na instrumencie,

– punktach tolerancji cenowej,

– dźwigni finansowej,

– minimalnej wielkości zlecenia,

– zleceniu gwarantowanym,

– godzinach handlu.

Jest to ułatwienie, którego wyczekiwała znaczna grupa inwestorów.

Sprawdź najnowszą wersję platformy na exeria.com

Heiken Ashi

Dotychczas w Exerii cenę można było oglądać na wykresie na 4 sposoby. W postaci świec typu OHLC, słupków, wykresu liniowego czy histogramu. W najnowszej wersji twórcy Exerii postanowili dodać kolejną opcję. Tym razem postawili na japońską metodę Heiken Ashi. Jest to mniej popularny sposób obserwacji ceny od wykresu świecowego, jednak korzysta z niego spora grupa inwestorów.

W odróżnieniu do platform udostępniających wykresy Heiken Ashi, w Exerii możemy nanieść na jednym wykresie zarówno postać świecową, jak i Heiken Ashi. Dzieje się tak dlatego, że świece Heiken Ashi dodaje się jako wskaźnik.

Co ciekawe, z łatwością zbadamy zależności pomiędzy wykresem świecowym i świecami wskaźnika Heiken Ashi. Sprawdzimy, jaka jest różnica w wartościach cen, czy wyglądzie świec.

Dodatkowo możemy wykorzystać wskaźnik Heiken Ashi do budowy strategii automatycznej i przetestować jej działanie na danych historycznych.

Jak działa Heiken Ashi?

Posługując się Heiken Ashi bardziej precyzyjnie określimy kierunek trendu i jego siłę. Do budowy świec Heiken Ashi wykorzystano cztery wzory opierające się na informacjach o cenie open, high, low i close (OHLC). W zestawieniu ze świecami japońskimi, świece Heiken Ashi są bardziej wygładzone. Mniej zauważalne stają się cienie, czy luki cenowe.

Więcej o wskaźniku Heiken Ashi i sposobach jego wykorzystania do budowy strategii automatycznych w kolejnym artykule.

Już teraz sprawdź, jak działa Heiken Ashi na exeria.com

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.