Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

30.06.2019

Komentarz tygodniowy dla pary EUR/USD na 01.07-05.07

Przed nami pierwszy tydzień lipca, podczas którego inwestorzy z pewnością powrócą do podsumowania informacji, jakie napłynęły  ze szczytu G20. Na przestrzeni całego tygodnia poznamy także, cały szereg danych makroekonomicznych po obu stronach oceanu. Powracając do szczytu G20 warto podkreślić, że w sobotę USA i Chiny wznowiły rozmowy handlowe, po tym jak prezydent Donald Trump zaproponował ustępstwa, obiecując nie nakładać nowych ceł. Dodatkowo zobowiązał się złagodzić ograniczenia, względem chińskiego giganta telekomunikacyjnego, firmy Huawei. W chwili obecnej daleko jest do zawarcia kompromisu, tym bardziej, że nie padły żadne sztywne daty. Problem dodatkowo potęguje fakt, że obie strony  mają odmienne oczekiwania, odnośnie rozwiązania trwającej wojny handlowej. Spotkanie G20 z pewnością nie jest jakimś przełomem ale sam powrót do rozmów, jest pozytywnym aspektem, po tym jak ostatnie rozmowy załamały się w maju. 

Na początku tygodnia inwestorzy powinni zwrócić uwagę, na serię  wskaźników PMI dla przemysłu w Europie i USA. Dodatkowo po drugiej stronie oceanu poznamy wskaźnik ISM dla przemysłu. Wtorkowy kalendarz makro wygląda dość ubogo, gdyż poznamy jedynie sprzedaż detaliczną w Niemczech. Środowa sesja upłynie pod dyktando raportu ADP, który będzie zapowiedzią piątkowych odczytów z amerykańskiego rynku pracy. W kolejnych godzinach inwestorzy zapoznają się, ze wskaźnikiem ISM dla usług w USA. (Przed danymi z USA  poznamy  serię wskaźników ISM dla usług w strefie euro). Czwartkowa sesja  ze względu na Dzień Niepodległości w USA, odbędzie się bez inwestorów z USA, którzy będą mieć dzień wolny. W piątek pomimo skróconej sesji za oceanem zostaną przedstawione dane z rynku pracy. Oczekuje się, że stopa bezrobocia pozostanie bez zmian i wyniesie 3,6%. Natomiast zmiana zatrudnienia w sektorach pozarolniczych wyniesie 160K. Warto będzie także śledzić odczyty dotyczące wynagrodzenia, które mogą być dobrym prognostykiem odnośnie przyszłej inflacji. W piątek poznamy także dane z niemieckiej gospodarki, dotyczące produkcji przemysłowej i zamówień fabryk. 

Para walutowa po zanotowaniu  szczytu na poziomie 1,1414, konsolidowała się w kolejnych dniach pomiędzy poziomem wsparcia 1,1344-48 a oporem na poziomie 1,14. Warto dodać, że wsparcie zbiega się z oporami z pierwszej połowy czerwca i jest w chwili obecnej kluczowym wsparciem, (jeżeli wzrosty mają być kontynuowane bez korekty). Jeżeli strona popytowa zdoła pokonać ostatnie maksima, kolejnym celem będzie szczyt z 20 marca na poziomie 1,1449. Dalszym oporem będzie równy poziom 1,15. 

Niepowodzenie wyjścia ponad poziom 1,14 oraz  1,1414, skieruje kurs eurodolara  do wnętrza kanału wzrostowego. W tym wariancie możemy oscylować w okolicach poziomu 1,1308-24 lub nawet spaść w okolice 1,1260, gdzie znajduje się dolne ograniczenie kanału, które zbiega się ze szczytami z kwietnia i maja. Ewentualne wybicie dołem z kanału wzrostowego, może prowadzić kurs eurodolara w stronę ostatnich minimów i zaneguje wariant wzrostowy.

Główny scenariusz zakłada wzrosty, zaś ewentualny spadek możemy potraktować jako korektę, po której do głosu powinna dojść strona popytowa. 

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.